Žvanírna 2

Nezařaditelné
Matess
Příspěvky: 1676
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od Matess »

ano jsou tam šmejdy ale umí i kvalitní výrobky... ale to je tak všude.. není to o rase či národnosti.
jahodovák
Příspěvky: 2004
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od jahodovák »

eman píše: sob zář 21, 2024 5:22 pm V Indii je zase největší výrobce Ťukťuků a nic to nevypovídá o kvalitě. Mám s Číňany letité zkušenosti a co můžou, to okradou na kvalitě. Jak materiálové, tak technologické. Prý když si řekneš, tak vyrábí kvalitu....haha....to je legenda pro svědomí lidí, co kupují ten nejhorší šmejd s argumentem, že i Bosch vyrábí v Číně.
Náš korporát jim zadal jen svařence a i tak jsou schopný kvůli ušetřeným pár dolarům, zničit zboží za stovky tisíc dolarů a pak se hádat, že ty svary někdo zmrvil na lodi.
Chci vidět, jak dopadnou jejich auta v crash testech, protože vždycky dopadla katastrofálně.
Pokud vím,tak čínan umí udělat kvalitní výrobek,jen musí dostat správné podklady a zaplaceno,pokud dostane nabidku a je hlavním parametrem cena,klidně dodá ale s ošizeným materiálem,za to nemůže čínan ale zadavatel,který zadá i materiál a chce co nejvíc ušetřit,pokud chce kvalitu,musí si připlatit,to ale nechce,tak mluví několik známých,kteří tam služebně jezdí a více do toho vidí,takže co si kdo objedná,to mu dodají,ono ty výrobky co si odtamtud dovezl,jsou zcela totožné kvalitou s nejlepšíma firmama a i velice levné ale všichni chtějí jen ušetřit a podle toho to dopadá,,,,kdo tam nebyl asi neuvěří,zkuste se zeptat těch co tam skutečně jezdí,pokud to ovšem přiznají,samozřejně nikoho jmenovat nebudu,každý si to ale může ověřit sám,pokud bude chtít a všude to nevykecá...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
eman
Příspěvky: 1422
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od eman »

Ne, realita je taková, že pokud jim 24h denně nestojí za zadkem kontrolní tým zadavatele, tak se okamžitě pokusí cokoliv ošidit. Někdy si to zkus, něco tam objednat a nestát u pásu ve výrobě. Dodají ti tužky bez tuhy a budeš za blbce ty.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
cipis
Příspěvky: 4962
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od cipis »

eman má pravdu, co mi říkal známý, tak se ho snažili ojebat, ikdyž jim tam stál u prdele. Dokonce i při finální nakládce do kontejneru, kde nakonec také musel asistovat, protože mu tam už chtěli šoupnout jinou paletu.
Fakt vyloženě za zadkem. A to i přes to, že zaplatíš, že specifikuješ materiál, tak se ti tam snaží narvat něco jiného, co za ten správný materiál vydávají.
Od té doby tam prostě má dotyčný nonstop člověka, když se něco pro něj vyrábí.
13,38 kWp: 9850 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
záloha čerpadla ve sklepě MP12/3000/120-16 + 100Ah 12V monbat
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Mex
Příspěvky: 708
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od Mex »

Čína je víc než 2x větší než Evropa. A vyrábí toho mnohonásobně víc.
Tak to je stejné jako říct, že v Evropě se vyrábí šmejdy, protože nějaká firma (třeba polská, bulharská nebo kypeská) někoho odrbala a dodala mu nekvalitní výrobek. A proto jsou evropské výrobky špatné.

Dělám pro jednoho zákazníka, který vozí z Číny ve velkém zdroje. Od dvou různých výrobců. Kromě toho prodává americké zdroje nóbl značky.
Protože jsem se testováním těch zdrojů u nich zabýval, tak mám hodně přesné informace.
Výmět těch čínských je až nesrovnatelně menší než těch amerických značkových. Když jsem chtěl nějaký vadný z těch čínských, abych na něm udělal destruktivní mechanické zkoušky, tak hodně dlouho to nešlo, protože prostě žádné vadné nebyly.
Mimochodem od té doby pro své potřeby používám zrovna tyhle zdroje.

Konkrétní značky nepíšu, je to zákazník a nemám svolení o tom psát.
jahodovák
Příspěvky: 2004
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od jahodovák »

eman píše: sob zář 21, 2024 7:22 pm Ne, realita je taková, že pokud jim 24h denně nestojí za zadkem kontrolní tým zadavatele, tak se okamžitě pokusí cokoliv ošidit. Někdy si to zkus, něco tam objednat a nestát u pásu ve výrobě. Dodají ti tužky bez tuhy a budeš za blbce ty.
I to se může stát,pokud si někdo vybírá jen ty nejlevnější firmy a navíc si myslí,že dostane prvotřídní kvalitu z nejnižší cenu,ono se stačí podívat co se děje u nás s montáží fotovoltaiky a i v našich fabrikách,ne všem záleží na dobrém jméně a další prosperitě,někomu jde jen o rychlé zbohatnutí a pak klidně založí další podvodný podnik....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Franta2776
Příspěvky: 2887
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od Franta2776 »

Mex píše: ned zář 22, 2024 3:34 am Čína je víc než 2x větší než Evropa. A vyrábí toho mnohonásobně víc.
Tak to je stejné jako říct, že v Evropě se vyrábí šmejdy, protože nějaká firma (třeba polská, bulharská nebo kypeská) někoho odrbala a dodala mu nekvalitní výrobek. A proto jsou evropské výrobky špatné.

Dělám pro jednoho zákazníka, který vozí z Číny ve velkém zdroje. Od dvou různých výrobců. Kromě toho prodává americké zdroje nóbl značky.
Protože jsem se testováním těch zdrojů u nich zabýval, tak mám hodně přesné informace.
Výmět těch čínských je až nesrovnatelně menší než těch amerických značkových. Když jsem chtěl nějaký vadný z těch čínských, abych na něm udělal destruktivní mechanické zkoušky, tak hodně dlouho to nešlo, protože prostě žádné vadné nebyly.
Mimochodem od té doby pro své potřeby používám zrovna tyhle zdroje.

Konkrétní značky nepíšu, je to zákazník a nemám svolení o tom psát.
Já mám 25 let osobních zkušeností v obchodu s Čínou. Češi by měli jezdit dál něž do Chorvatska :lol: :lol: :lol:
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
JozefSK
Příspěvky: 114
Registrován: stř srp 10, 2022 10:46 pm

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od JozefSK »

Chlapci, nestraste ma s tou cinskou kvalitou, lebo ...

Mam klasicky dizlak - os. auto, ktore velmi trpi. Tym, ze ho prevadzkujem sposobom takmer dennym jazdenim 3 km tam, cca 10 - 15 min pauza, 3 km domov. Co to robi s DPF, baterkou, atd. vam pisat nemusim.

Prave preto uvazujem zaobstarat si druhe mini posuvadlo, tzv. nakupnu tasku so strechou, najlepsie elektricke, ze si ho nabijem z FVE. Schvalne som nenapisal druhe auto ... :-)

Z toho, co som zatial nasiel, myslim, ze toto by mohlo splnat aspon zakladne poziadavky, teda az na tu cenu:

No a je to vyrobene v Cine ...
eman
Příspěvky: 1422
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od eman »

Mex píše: ned zář 22, 2024 3:34 am Čína je víc než 2x větší než Evropa. A vyrábí toho mnohonásobně víc.
Tak to je stejné jako říct, že v Evropě se vyrábí šmejdy, protože nějaká firma (třeba polská, bulharská nebo kypeská) někoho odrbala a dodala mu nekvalitní výrobek. A proto jsou evropské výrobky špatné.

Dělám pro jednoho zákazníka, který vozí z Číny ve velkém zdroje. Od dvou různých výrobců. Kromě toho prodává americké zdroje nóbl značky.
Protože jsem se testováním těch zdrojů u nich zabýval, tak mám hodně přesné informace.
Výmět těch čínských je až nesrovnatelně menší než těch amerických značkových. Když jsem chtěl nějaký vadný z těch čínských, abych na něm udělal destruktivní mechanické zkoušky, tak hodně dlouho to nešlo, protože prostě žádné vadné nebyly.
Mimochodem od té doby pro své potřeby používám zrovna tyhle zdroje.

Konkrétní značky nepíšu, je to zákazník a nemám svolení o tom psát.
Kolikrát jsis řekl, to je z Ruska to bude špičkový výrobek. A kolikrát jsis řekl o čemkoliv Německém, "to bude šmejd, to je z Německa".? Rozloha je naprosto irelevantní, rozhoduje chování obyvatelstva. A Číňana zajímá zisk, nějaká pověst nebo dobré vztahy s odběratelem jsou mu u *****. Najde si jiného k oškubání.
Čínské zdroje jsou ok, když v nich nejsou čínské součástky. Jinak je to ohňostroj "marnosti". Také jsem si snimi užil své.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
Mex
Příspěvky: 708
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od Mex »

eman píše: ned zář 22, 2024 12:54 pm Kolikrát jsis řekl, to je z Ruska to bude špičkový výrobek. A kolikrát jsis řekl o čemkoliv Německém, "to bude šmejd, to je z Německa".? Rozloha je naprosto irelevantní, rozhoduje chování obyvatelstva. A Číňana zajímá zisk, nějaká pověst nebo dobré vztahy s odběratelem jsou mu u *****. Najde si jiného k oškubání.
Čínské zdroje jsou ok, když v nich nejsou čínské součástky. Jinak je to ohňostroj "marnosti". Také jsem si snimi užil své.
Myslím, že to není dobré porovnání.

Adekvátní by bylo napsat "kolikrát s tebou vydrbal a chtěl tě ošidit Němec a kolikrát Rus?".
Velikost Číny není o rozloze. Ale o průmyslové infrastruktuře.

Ten zákazník se zdroji, o kterém jsem psal, měl ředitele, který v Číně několik let zastupoval jednu americkou firmu.
A protože tamní poměry dobře znal, tak se pak tady na něho často obraceli lidé s prosbou o radu nebo pomoc při převodu své výroby tam, případně při velkých nákupech.
A vykládal, jak mnoho lidí si řeklo, že Čínu ne, že už je moc drahá. A že všude od Koudelky slyší, jak je nebezpečná a chce nás sežrat i s botama. A že teda půjdou třeba do Indie.

No a pak se po čase pokorně vrátili do Číny, protože to není všechno jen o levnější pracovní síle. Je to i o mentalitě lidí, ale hlavně o okolní infrastruktuře.
Když v Číně potřeboval nějaký díl nebo součástku, a to i speciální, tak prostě v okruhu několika desítek kilometrů ji sehnal. A často ještě ten samý den.
Když něco speciálního potřeboval v Indii, tak napřed měsíc sháněl někoho kdo mu to udělá, a pak si to nechal poslat z Číny.
Matess
Příspěvky: 1676
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od Matess »

hele není to všechno černobíle... číňan umí udělat kvalitní výrobek konkurující německému, nebo řekněme dosahující 95% jeho kvality za 20% ceny. Známej tam kupoval ložiska do vysokootáčkových vřeten, protože ho prostě vyděsila cena těch německých, kupoval tam servopohony na cnc stroje a všechno za zlomek toho co to stojí u nás. Na druhou stranu, ale sám řekl že kdyby tam kupoval celé CNC tak si zaplatí někoho kdo bude u předvední stroje a jeho kontroly, jeho rozebrání, zabalení a neopustí palety z očí dokud se to nenaloží do kontejneru který si sám zapečetí.

Nedělejte že všechno z číny je blbě... není. Ty ložiska samozřejmě nestály stovku, ale stály kolem 10 tisíc, ale pořád lepší než dát za němce 80.

Čína je největší producent všeho a bude to stejně jako všude... špičkové věci umí jen 5% výrobců, což ale neznamená že tam není o opačná strana gausovy křivky tzn totalní šmejdy.... ano je tam vše.

Jiný známy sháněl lineární pojezdy... stály v čině 20x méně jak tady... tak je ze srandy koupil a zjistil že v tom jsou vůle a nechodí to dobře. Nicméně kupoval 4 a 2 byly v pohodě, 1 byl slabší a jeden vyloženě špatný.... no koupil jich dalších 6 a další várka přišla s kvalitou na tom podobně. Vybral si do náročného prostředí ty co chodí dobře, má 2 náhradní a ty 4 slabší použil na nějaký hobby projekt kdy mu ta nižší přesnost nevadila a zaplatil za to méně jak by tady dal za 1 kus.

Další vtipná věc kterou mohu uvést za sebe jsou SSR co jsem tam kupoval. Kupoval jsem je po 2 kusech... 16A, 25A a 40A. Všechno fungovalo a čím na vyšší proud to bylo tím měnší teplo to vyrábělo.... jelikož jsem tím chtěl zapínat bojler a podlahovku a primárně jsem chtěl absolutní ticho a sralo mě bzučení stykače, vybíral jsem ty co hřejí nejméně.... na bojler jsem dal 40A a na podlahovku (bere asi 1A) jsem dal tu 25A a zbytek se rozhodl rozkuchat abych viděl co je uvnitř.... no hlavní součástka byl triak v pouzdře TO-220 a k mému překvapení ve všech proudových variantách byla součástka shodná dle datasheetu při správném chlazení na max 25A. Takže ano... 40A jsem nezkoušel jestli by to dalo a číňan je výkuk a provedl si měření součástek a roztřídil je podle kvality a podle toho oštítkoval SSR. Funguje to už několik let a SSR nestálo ani kilo.

Nakupuju tam spoustu věcí a to i dražších... koupil jsem tam automatickou svářečku optických vláken... stála 1/3 toho co nejlevnější v česku a už se dávno zaplatila. (a to ta nejlevnější co tu byla uměla zarovnávat podle pláště vlákna a tenhle číňan to umí na jádro vlákna)

Já si teď nechávám v jlcpcb vyrábět a osazovat desky a jsem s jejich prací moc spokojený... u nás za to nemám ani součástky. (ikdyž ta komunikace a domluva je občas taková... jak bych to popsal... proměnlivá)
eman
Příspěvky: 1422
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Žvanírna 2

Příspěvek od eman »

Mě jenom vytáčí ta naivita, že se Číňanovi něco vyspecifikuje a on to vyrobí. Velké firmy mají celé týmy na selekci dodavatele a pak týmy na nonstop kontrolu kvality. Němce prostě nenapadne, že když se kvalitář "otočí" tak začne svářet levnějším drátem, použije levnější znečištěný plyn a já nevím co ještě zkoušel, aby ušetřil dolary na dílu za tisíce. Stejné problémy jsme neměli jen my, ale i subdodavatelé a snad není týden, abych neposlouchal, jak přišel kontejner, kde je zase něco zmrveného.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek