LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 419
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od JirkaE »

Valdano píše: čtv črc 11, 2024 3:11 pm
To znamená, že faktura nebyla vystavena což je divné, protože ten prodejce je podnikatelský subjekt viz tento eshop v Německu a je plátcem DPH. V Německu a takový šlendrián?
To znamená pouze to, že prodejce nepoužívá platformu ebay, na vystavení faktury.
Dává fakturu svou.

Například já také nepoužívám ebay, mám svoje číslování a svůj vzhled faktury = můj kupujicí tam taky žádnou fakturu nenajde - přesto nejsem šlendriján :lol:

Z posledních 10 nákupů na uvedeném místě na ebay nemám ani jednu fakturu.
80% prodejců posílá fakturu se zásilkou.
U 20% prodejců si je potřeba o fakturu říct.
Mnoho prodejců ani zboží ani nikdy nevidělo, pouze přeposílají z místa na místo.

Objednám položku u německého prodejce a ona přijde z Polska a s polskou fakturou a německým prodejcem a DPH


Edit : Ne, u mě se jedná o německou adresu doručení, žiju tady nějaký pátek :D
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Valdano
Příspěvky: 351
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od Valdano »

Na eBay je uvedeno u toho balíku 16 x EVE 280Ah, že cena je v četně DPH a vy máte v objednávce uvedenu také tuto cenu což znamená, že jste to koupil včetně DPH. V obchodních podmínkách, které se dle jejich popisu vztahují i na prodej přes eBay.de, mají uvedeno, že fakturu posílají samostatně emailem, ale nepíšou, že jen na vyžádání. Nepřišla Vám od nich faktura k tomu nákupu na eBay emailem samostatně?
EUR 1.199,00 (inkl. MwSt.)
Valdano
Příspěvky: 351
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od Valdano »

Diablo1st píše: čtv črc 11, 2024 3:50 pm Zaujímavé, že keď som na ich webe zadal doručovaciu adresu do SR, vôbec mi tú DPH nedopočítalo.
Protože mají ceny uvedeny včetně DPH. Pokud je adresa doručení v rámci Německa pak daň odečtou, ale když jste zadal slovenskou doručovací adresu tak to nic neodečetlo a cena zůstala včetně DPH.
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 419
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od JirkaE »

Valdano píše: čtv črc 11, 2024 3:57 pm Na eBay je uvedeno u toho balíku 16 x EVE 280Ah, že cena je v četně DPH a vy máte v objednávce uvedenu také tuto cenu což znamená, že jste to koupil včetně DPH. V obchodních podmínkách, které se dle jejich popisu vztahují i na prodej přes eBay.de, mají uvedeno, že fakturu posílají samostatně emailem, ale nepíšou, že jen na vyžádání. Nepřišla Vám od nich faktura k tomu nákupu na eBay emailem samostatně?
EUR 1.199,00 (inkl. MwSt.)
Nepřišla žádná faktura, musel bych si o fakturu říct... ;)

Ano cena je včetně DPH - jednou včetně 19% DPH , jindy včetně 0% DPH, pokud existuje české DIČ, tak třeba 21% DPH - ale vždy je cena s DPH :)

Edit: Požádal jsem prodejce o fakturu. Bude na 99,9 s 0% DPH - musí být :D
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Valdano
Příspěvky: 351
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od Valdano »

JirkaE píše: čtv črc 11, 2024 4:14 pm Ano cena je včetně DPH - jednou včetně 19% DPH , jindy včetně 0% DPH, pokud existuje české DIČ, tak třeba 21% DPH - ale vždy je cena s DPH :)
0% DPH u prodejce z Německa má možnost získat jen kupující z Německa nebo kupující z území mimo EU kde platí DPH kupující až v cílové zemi. Kupující z jiné země EU než z Německa na to nárok nemá. Navíc byste ještě musel vyplnit a poslat tento formulář žádosti o osvobození od DPH, který je ke stažení na webu prodejce. Prodejce v Německu nesmí poskytnout 0% DPH kupujícímu z jiné země EU a u kupujících z Německa musí být ještě navíc splněna podmínka vyplnění toho formuláře.
JirkaE píše: čtv črc 11, 2024 4:14 pm Edit: Požádal jsem prodejce o fakturu. Bude na 99,9 s 0% DPH - musí být :D
Pokud jste platil cenu včetně DPH, navíc pokud nejste kupujícím z Německa a navíc pokud jste nevyplnil ten formulář žádosti o osvobození od DPH tak na faktuře určitě nebude %0 DPH, protože pokud by bylo tak by se prodejce dopustil porušení zákona a ta faktura by byla důkazem, a to ten prodejce riskovat určitě nebude. ;)
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 419
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od JirkaE »

Valdano píše: čtv črc 11, 2024 4:24 pm
0% DPH u prodejce z Německa má možnost získat jen kupující z Německa nebo kupující z území mimo EU kde platí DPH kupující až v cílové zemi. Kupující z jiné země EU než z Německa na to nárok nemá. Navíc byste ještě musel vyplnit a poslat tento formulář žádosti o osvobození od DPH, který je ke stažení na webu prodejce. Prodejce v Německu nesmí poskytnout 0% DPH kupujícímu z jiné země EU a u kupujících z Německa musí být ještě navíc splněna podmínka vyplnění toho formuláře.
No, a já žádný formulář neposlal ;) A baterky včera přišli...
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Valdano
Příspěvky: 351
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od Valdano »

JirkaE píše: čtv črc 11, 2024 4:37 pm No, a já žádný formulář neposlal ;) A baterky včera přišli...
Žádný formulář nebylo potřeba vyplňovat, protože jste prostě zaplatil cenu včetně německého DPH 19%, ;) ostatně kterou máte u toho nákupu na eBay přímo uvedenu tj. 1199 EUR. Takže prodejce ani nemá žádný důvod, aby Vám posílal fakturu s 0% DPH když jste zaplatil 19% tj. německé DPH. Pokud by to bylo s 0% DPH tak by cena byla jen cca 1008 EUR, ale to by bylo možné samozřejmě až po ověření toho formuláře, na který je tam u těch článků jak v tom eshopu tak i na eBay přímo uveden odkaz a je to tam jasně napsáno viz citace níže.
eShop powercells.de píše:Bitte bestätigen Sie die Voraussetzungen in dem Formular und senden Sie es uns ausgefüllt zu. Andernfalls müssen wir die MwSt. leider in Rechnung stellen.
Formular Download:
Antrag MwSt.- Befreiung für PV-Anlagen

Potvrďte prosím požadavky ve formuláři a vyplňte jej a odešlete nám. Jinak bohužel musíme účtovat DPH.
Formulář ke stažení:
Žádost o osvobození FV systémů od DPH
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 419
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od JirkaE »

Valdano píše: čtv črc 11, 2024 4:54 pm
Žádný formulář nebylo potřeba vyplňovat, protože jste prostě zaplatil cenu včetně německého DPH 19%, ;) ostatně kterou máte u toho nákupu na eBay přímo uvedenu tj. 1199 EUR. Takže prodejce ani nemá žádný důvod, aby Vám posílal fakturu s 0% DPH když jste zaplatil 19% tj. německé DPH. Pokud by to bylo s 0% DPH tak by cena byla jen cca 1008 EUR, ale to by bylo možné samozřejmě až po ověření toho formuláře, na který je tam u těch článků jak v tom eshopu tak i na eBay přímo uveden odkaz a je to tam jasně napsáno viz citace níže.
To si nemyslím, naopak si myslím a v textu ke zboží je napsané, že výše uvedená cena je netto = s 0% MwSt = pro privátní zákazníky / respektive konečná, s 0% MwSt.

Snímek obrazovky (889).png
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Valdano
Příspěvky: 351
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od Valdano »

To je nesmysl. Bez vyplnění toho formuláře nemůže prodejce a plátce DPH z Německa účtovat 0% DPH kupujícímu z EU. Ledaže by ten německý prodejce vědomě porušoval zákon, ale to by dle mého názoru neriskoval. Ostatně uvidíte sám až Vám pošle tu fakturu, že v ní bude uvedeno nenulové DPH.
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 419
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od JirkaE »

Valdano píše: čtv črc 11, 2024 5:37 pm To je nesmysl. Bez vyplnění toho formuláře nemůže prodejce a plátce DPH z Německa účtovat 0% DPH....
99% všech prodejců na Ebay u FV-komponent s 0% MwSt - žádný formulář nepožaduje - ani já..... ;)

To je fakt, stačí se podívat :D

BMS je také s 0% MwSt
Balkonovka s 0% MwSt
Box pro Lifepo články s 0 % MwSt
všechno je s 0% MwSt - ani jeden formulář jsem nevyplňoval....
Kliknutím souhlasím s podmínkami - nic víc :D


Tady jsem kupoval box na články : https://www.lifepo.shop/kompressionsgeh%C3%A4use

Jen jsem vybral jestli chci 0% DPH nebo 19% DPH (MwSt) ;)
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Valdano
Příspěvky: 351
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od Valdano »

JirkaE píše: čtv črc 11, 2024 6:08 pm Jen jsem vybral jestli chci 0% DPH nebo 19% DPH (MwSt) ;)
Pokud jste nakupoval jako podnikatelský subjekt a plátce DPH pak je to možné. Pokud jste u prodejce z EU, který je plátcem DPH a umožňuje volbu DPH nakupoval jen jako spotřebitel myšleno soukromá osoba a neplátce DPH a DPH jste dodatečně nezaplatil tak se tu veřejně doznáváte k tomu, že jste se dopustil daňového podvodu. ;)

Pokud nejste plátce DPH v takovém případě při prodeji samozřejmě neúčtujete DPH, ale nakupujte včetně DPH, které si však nemůžete jako prodejce, který není neplátcem DPH, odečíst a tak ho máte zahrnuto v ceně logicky z nákupu. Na eBay i jinde pak takoví prodejci neplátci DPH logicky uvádějí jen 0% DPH. V dokladu vystaveném prodejcem, který není plátcem DPH, může být uvedeno 0% DPH, ale také tam nemusí být uvedeno vůbec nic o DPH tj. ani jako 0% DPH.
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 419
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od JirkaE »

To jsme již odbočili mnohem dál... Já osobně jsem plátce MwSt.

Články LiFePo jsem kupoval jako privátní zákazník. Pro sebe.

Pokud je to pravda a pokud vůbec dostanu nějakou fakturu - a bude na ní 19% DPH, dám to do výdajů a půjde to na ukázkovou instalaci pro zákazníky :D
A budu mít o to větší radost, jak levně jsem to pořídil...

Pokud je to s 0% zůstane to jak to je nyní a privátní.

Zde je ukázka dalšího z velkých německých e-shopu - kteří jsou i na ebay : https://www.ebay.de/itm/285505247931?ep ... SwbaBlSLl4

Stačí si vybrat jaké DPH ;)

Žádný formulář se nekoná....
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
eman
Příspěvky: 1418
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od eman »

Pořád platí, že tyhle baterky s dvojitým kontaktem jsou ty opravdová Áčka? Myslím, že jsem to viděl na Offgrid garage.

Jinak ta cena vypadá dobře bez dopravy. 8000Kč za dopravu je totální přestřel. Za to přivezou z Raichu celý kamion cihel.
Vychází to pak dráž, jak od Jenny.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
Valdano
Příspěvky: 351
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od Valdano »

JirkaE píše: čtv črc 11, 2024 6:50 pm Já osobně jsem plátce MwSt.
To je ovšem zásadní. Pokud nakupujete pro podnikatelské účely jako plátce DPH tak můžete nakupovat bez DPH tj. s 0% DPH. K tomu doporučuji k přečtení článek Jak nakupovat bez DPH, ve kterém je ve stručnosti zmíněno kdo má na nákup bez DPH tj. 0% DPH nárok.
JirkaE píše: čtv črc 11, 2024 6:50 pm Články LiFePo jsem kupoval jako privátní zákazník. Pro sebe.
V tom případě jste neměl nárok na 0% DPH bez doložení té žádosti o osvobození od DPH. Otázkou je zda jste to na eBay nakupoval z osobního nebo obchodního účtu což mohlo prodejce zmást v tom smyslu, že v případě obchodního účtu Vás považoval za podnikatelský subjekt, který je plátcem DPH.
JirkaE píše: čtv črc 11, 2024 6:50 pm Pokud je to pravda a pokud vůbec dostanu nějakou fakturu - a bude na ní 19% DPH, dám to do výdajů a půjde to na ukázkovou instalaci pro zákazníky..
Pokud je to s 0% zůstane to jak to je nyní a privátní.
Pokud jste to nakupoval pro čistě soukromé účely tedy jako neplátce DPH, tak jste neměl nárok na 0% DPH bez doložení té žádosti o osvobození od DPH a pokud jste tedy i přesto měl DPH 0% tak je to v podstatě daňový podvod. Z tohoto pohledu bude tedy lepší pokud bude ta faktura s nenulovým DPH.
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 419
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od JirkaE »

eman píše: čtv črc 11, 2024 7:01 pm Pořád platí, že tyhle baterky s dvojitým kontaktem jsou ty opravdová Áčka? Myslím, že jsem to viděl na Offgrid garage.

Jinak ta cena vypadá dobře bez dopravy. 8000Kč za dopravu je totální přestřel. Za to přivezou z Raichu celý kamion cihel.
Vychází to pak dráž, jak od Jenny.
Vzhledem k tomu, že je dnes každá recenze nebo video sponzorované právě prodejci, těžko něčemu věřit... :lol:

https://youtu.be/W959EVKGMaw?si=iy9hFeD4WfgNGWJU
nebo
https://youtu.be/fSw7GnokESs?si=uefBJ4e87z8nwOaB

Otestuju a vyzkouším sám.
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 419
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od JirkaE »

Valdano píše: čtv črc 11, 2024 7:43 pm
To je ovšem zásadní.
Omlouvám se, ale zásadní je pro mě to, co mě řekne moje německá účetní / daňová poradkyně.
Ona to pak musí na FÚ obhájit, má plné zastoupení a zodpovědnost (bručet půjdem popřípadě spolu)

Znova opakuji, že jsem nakupoval jako privátní osoba s 0% MwSt a že ta cena TAM je netto, tedy s 0% MwSt.
S 19% by byla Brutto.
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Valdano
Příspěvky: 351
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od Valdano »

Jestli to chápu správně tak v tématu Nákup bez DPH(MWst.) v EU?, se píše něco v tom smyslu, že se to týká jen zemí EU, které mají dané úlevy pro daný účel tj. zřejmě tam kde na to zboží mají 0% DPH při použití pro daný účel v dané zemi a osob žijících na jejich území (v daném případě zřejmě Německa). Při nákupu soukromou osobou (myšleno když se to nenakupuje pro podnikatelské účely) s 0% DPH s tím, že to kupující kupuje pro účely v ČR tj. v zemi kde na to tyto úlevy nejsou tak, že musí DPH doplatit v ČR.

Zmiňujete německou účetní. Znamená to tedy, že jste to nakupoval jako privátní osoba žijící na území Německa pro privátní účely na území Německa?
cipis
Příspěvky: 4942
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od cipis »

No, a další případ je takový, že Helmut koupí začátkem roku tři regulátory s 0. No, a po čtvrt roce to prodá Frantovi do Čech za cenu lehce nižší, než je v Česku koncová cena včetně DPH.
13,38 kWp: 9850 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
záloha čerpadla ve sklepě MP12/3000/120-16 + 100Ah 12V monbat
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Valdano
Příspěvky: 351
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od Valdano »

Prodej od soukromé osoby tj. když prodejce není podnikatelský subjekt to je v podstatě bazar nebo to může být aukce a tam se při prodeji žádné DPH neuvádí i když prodejce nepodnikatel deklaruje prodávanou věc jako novou a nepoužitou, ale to nebyl tento případ. Ten zde zmíněný německý prodejce na eBay to je podnikatelský subjekt (německý eshop) a plátce DPH, který má vlastní německý eshop mimo eBay a navíc prodává i na eBay a má to oficiálně uvedeno i ve svých obchodních podmínkách přímo v německém eshopu mimo eBay.
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 419
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LiFePO4 EVE 280Ah, 304Ah 3,2V Grade A+

Příspěvek od JirkaE »

Valdano píše: pát črc 12, 2024 12:35 am Prodej od soukromé osoby tj. když prodejce není podnikatelský subjekt to je v podstatě bazar nebo to může být aukce a tam se při prodeji žádné DPH neuvádí i když prodejce nepodnikatel deklaruje prodávanou věc jako novou a nepoužitou, ale to nebyl tento případ. Ten zde zmíněný německý prodejce na eBay to je podnikatelský subjekt (německý eshop) a plátce DPH, který má vlastní německý eshop mimo eBay a navíc prodává i na eBay a má to oficiálně uvedeno i ve svých obchodních podmínkách přímo v německém eshopu mimo eBay.
Fakturu mám.
Je to přesně tak, jak jsem psal od počátku.... Je to s 0% MwSt.

Přesně tak jsem to i objednával - jako privátní nákup.
Jinak ano, píšu znova, jsem rezident v DE, mám DE adresu a objednával jsem z ebay účtu - který je součastně jako prodejce - podnikatelský (ale to nevadí)

U mých prodejů na Ebay svítí totéž, nejde to dát z platformy Ebay pryč a ani to více specifikovat - cena je včetně MwSt - ale není specifikované jaké - jestli 0% nebo 19% - v ten moment jde pouze o to, že je to cena konečná a neskrývá žádné jiné poplatky.

Prodejce jako takový -má jen možnost vytvořit tlačítko = variantu s 0% MwSt nebo s 19% MwSt a udělat dvě ceny.
To třeba já využívám - po vzoru ostatních - nejde to lépe udělat.
Text o možnosti nákupu s 0% MwSt mám pak u každého produktu a pak i na faktuře.

Text na Ebay u mých prodejů:
Pokud objednám a zaplatím na Ebay s 0% DPH jako soukromý zákazník, znamená to, že...
Tímto potvrzuji, že jsou splněny podmínky pro uplatnění 0% DPH podle § 12 odst. 3 UStG.

To zahrnuje zejména následující:
- Jsem soukromá osoba a jsem provozovatelem fotovoltaického systému v souladu s výše uvedenými informacemi.
- Systém je instalován na obytné budově nebo v obytné budově (soukromá rezidence, obytná budova včetně hospodářských budov).
- Všechny zakoupené díly budou instalovány výhradně v tomto systému a jsou nezbytnými součástmi pro provoz solárního systému.
Další důkazy o instalaci v tomto systému mohu v případě potřeby poskytnout.
Jsem si vědom/a, že úmyslně nepravdivá prohlášení mohou být trestná podle zákona a mohou vést k následnému uplatnění nároku na DPH.


I přesto že je v každém našem textu i webová stránka a na našem webu je vše o 12-20% levnější, přesto se dělá více prodejů přes Ebay.
(pro mě věc zcela nepochopitelná)


Snímek obrazovky (890).png
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek