Měnič pro ohřev TUV - Green Boost Mppt 3000

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
Soban
Příspěvky: 3740
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Měnič pro ohřev TUV - Green Boost Mppt 3000

Příspěvek od Soban »

cipis píše: čtv črc 11, 2024 10:55 pm O pul jedenacte varis obed?
Mám tam pauzu aby se nevybíjela baterka tak moc když svítí méně či předešlý den bylo škaredě, prostě nepotřebuji hned ráno mít vodu na 70°C :celebrate2:
vykon_menicu
vykon_menicu
3,6kWp ::pv:: | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt*
vens
Příspěvky: 43
Registrován: pát lis 18, 2022 10:43 am

Re: Měnič pro ohřev TUV - Green Boost Mppt 3000

Příspěvek od vens »

dipos píše: pát črc 12, 2024 12:06 am
vens píše: čtv črc 11, 2024 8:52 am Manzelka vari pecie frituje zehli ked je dost slnka este ma napadla jedna vec ci by nesla modifikovana sinusoida nejak lacno upravit aby to dobijalo bateriu cca do 3000W v kombinacii s menicom ktory by dokazal cez noc tahat mrazak chladnicku interbet a vsetky veci s tym spojene je to len taka uvaha
Už se to tu řešilo, nabíječka s středofrekvenčním měničem nabíjí baterku a ta napájí klasický DC/AC měnič.
Já ale zatím toto řešení nevyužívám.
Mozes mi dat odkaz na prislusne vlakno dik.
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 421
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Měnič pro ohřev TUV - Green Boost Mppt 3000

Příspěvek od JirkaE »

vens píše: ned črc 14, 2024 6:58 am
dipos píše: pát črc 12, 2024 12:06 am
vens píše: čtv črc 11, 2024 8:52 am Manzelka vari pecie frituje zehli ked je dost slnka este ma napadla jedna vec ci by nesla modifikovana sinusoida nejak lacno upravit aby to dobijalo bateriu cca do 3000W v kombinacii s menicom ktory by dokazal cez noc tahat mrazak chladnicku interbet a vsetky veci s tym spojene je to len taka uvaha
Už se to tu řešilo, nabíječka s středofrekvenčním měničem nabíjí baterku a ta napájí klasický DC/AC měnič.
Já ale zatím toto řešení nevyužívám.
Mozes mi dat odkaz na prislusne vlakno dik.
Těch různých řešení je mnoho.

Jde také přesměrovat i neupravenou energii DC z panelů, například po ohřátí vody, nebo naopak při poklesu napětí baterie.

Lze tady najít řešení pro přepínání stringu, stejně jako jiná řešení.

Ale pořád je to tak, že ten přebytek z vody - bude jen část roku a po zbytek roku je potřeba se o ty baterky starat a udržovat.


AZO PRO + LXDC BOX + Měnič.png
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
vens
Příspěvky: 43
Registrován: pát lis 18, 2022 10:43 am

Re: Měnič pro ohřev TUV - Green Boost Mppt 3000

Příspěvek od vens »

Tak dobre je byt informovany no navratnost tohto riesenia mi pride v nedohladne ale dakujem za nakopnutie.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek