EVE, REPT, CATL

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Mex
Příspěvky: 691
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od Mex »

Matess píše: pát srp 23, 2024 5:27 pm Platba kartou neprosla z duvodu "security reasons". Chtěli po mě abych jim poslal fotku ID (občanky) vlastníka karty a obě strany platební karty.
Na to jsem jim napsal jestli se náhodou nezbláznili že určitě nikdy nikomu nepošlu fotky karty.
Změnili jsme tedy platbu na platbu převodem. Poslal jsem to účetní ať to zaplatí...
A nebylo lepší nějak vyřešit ty "security reasons" ?
Já jsem tam nedávno taky kupoval baterky, a bylo to za víc peněz.
Platba kartou proběhla naprosto hladce.
A při platbě kartou máš další pojistku v té karetní společnosti, která (kdyby došlo k nějakému podvodu) dovede být docela funkční.

Co přesně to stálo (jaké platby nad cenu zboží a dopravy) a kolik mi strhli z karty jsem nedávno psal tady:
viewtopic.php?p=241236#p241236
Matess
Příspěvky: 1668
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od Matess »

zkoušel jsem 3 karty a žádnou to nešlo zaplatit... a řešení že někomu z druhé strany planety pošlu fotku karty včetně cvc podle mě jako není řešení, ale ano máš pravdu chce to platbu kartou. Je to jistota. Pokud to budu dělat znovu nechám si udělat účet s kartou na kterém nic nebude a klidně jim tu kartu potom pošlu. Je to jeden z důvodů proč to sem píši... aby někdo neudělal stejnou chybu jako já, protože já jsem o těch poplatcích na trase třeba vůbec netušil.
Mex
Příspěvky: 691
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od Mex »

Tak to bude nějaký hlubší problém, když ani jiné karty nefungují.
To snad musíš být na nějakých jejich sankčních seznamech, ne? ;-)

Já mám na všech kartách vždy vyškrábané CVC. To je to první co udělám, když dostanu novou kartu.
Pokud ty ho vyškrábané nemáš (což maximálně doporučuju), tak přece není problém při případném focení přes něho dát samolepku nebo jen kus papíru.

Každopádně je to divné a mně osobně by to nenechalo klidným. Šel bych se zeptat do své banky jestli neví, co to má znamenat.
Matess
Příspěvky: 1668
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od Matess »

mám pocit že tam bylo napsané že chtějí obě strany karty pro ověření dat... ale nejsem si teď jistý...

nicméně nejsem jediný komu se to děje.





kontaktovat banku bude asi spravny postup, ale jak rikam spechal jsem pred dovolenou abych to objednal aby to bylo na ceste a chtel jsem to mit vyresene a necekal jsem ze ty poplatky okolo budou takove. Kdybych to vedel resil bych proc nejde ta karta... jak rikam je to ten duvod proc to sem pisu aby nekdo neudelal stejnou vec a potom nebyl nasranej o kolik to preplatil.
gold1
Příspěvky: 97
Registrován: čtv lis 25, 2021 6:47 pm

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od gold1 »

Matess píše: sob srp 24, 2024 9:01 am Pokud to budu dělat znovu nechám si udělat účet s kartou na kterém nic nebude a klidně jim tu kartu potom pošlu. Je to jeden z důvodů proč to sem píši... aby někdo neudělal stejnou chybu jako já, protože já jsem o těch poplatcích na trase třeba vůbec netušil.
Tohle je nejbezpecnejsi zpusob jak platit na internetu.Za zivot uz jsem parkrat resil virtualni vykradeni karty a po doporuceni pracovnika banky pred lety uz mam na internetove platby pouze kartu k prazdnemu uctu.Minuta zdrzeni pred platbou mne rozhodne nezabije.
24x JaSolar 380wp(12xV+12xZ) = 9120wp, 2x Axpert King 5000/48, 32x Narada 125Ah(2x16s)Lifepo4,16x EVE 280Ah, Victron BMV700.
bokser01
Příspěvky: 1472
Registrován: pon úno 07, 2022 2:43 pm
Lokalita: Okolí Pardubic
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7770
Kapacita baterie [kWh]: 13,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od bokser01 »

Já mám na tento účel taky účet ze kterého jen platím na netu, prostě si na něj okamžitou pošlu peníze na platbu odblokuju platby na netu, zaplatím a opět zablokuju. i kdyby se něco odehrálo, na ten účet si posílám jen na tu platbu a jinak tam nic neleží. je to pak o dost jistější.
MUST 3KW 80A MPPT 24V/ 3,75kWp stringy 5s3P 200wp + 5s1P 150wp. 2 měnič MUST 3KW 80A MPPT 24V 4kWp stringy 2S4P 400wp bifacial + 2S1P 410wp Baterie 13,4KWh lifepo4 (2X 8S 280Ah EVE), Celek tedy 7770Wp :yes:
mopadzi
Příspěvky: 1038
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od mopadzi »

na androidu mi 2x vybrali kartu. Na IOS nic. Je pravda že banka vždy vše uhradila. Používám také "kartu pro platby na netu" kde mám malou hotovost
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
cuki
Příspěvky: 254
Registrován: úte říj 25, 2022 11:40 pm
Lokalita: Berounsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6,4kWp
Kapacita baterie [kWh]: 16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od cuki »

bokser01 píše: sob srp 24, 2024 9:50 pm Já mám na tento účel taky účet ze kterého jen platím na netu, prostě si na něj okamžitou pošlu peníze na platbu odblokuju platby na netu, zaplatím a opět zablokuju. i kdyby se něco odehrálo, na ten účet si posílám jen na tu platbu a jinak tam nic neleží. je to pak o dost jistější.
Je nějaký rozdíl mezi tím zapínat a vypínat platby kartou?
bokser01
Příspěvky: 1472
Registrován: pon úno 07, 2022 2:43 pm
Lokalita: Okolí Pardubic
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7770
Kapacita baterie [kWh]: 13,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od bokser01 »

cuki píše: ned srp 25, 2024 5:54 pm
bokser01 píše: sob srp 24, 2024 9:50 pm Já mám na tento účel taky účet ze kterého jen platím na netu, prostě si na něj okamžitou pošlu peníze na platbu odblokuju platby na netu, zaplatím a opět zablokuju. i kdyby se něco odehrálo, na ten účet si posílám jen na tu platbu a jinak tam nic neleží. je to pak o dost jistější.
Je nějaký rozdíl mezi tím zapínat a vypínat platby kartou?
Tak pokud máš blokované platby na internetu v bankovnictví nebo například tam dáš limit třeba stovku a něco se ti pokusí platit tvojí kartou bez vědomí, tak nikdy nic neodešlo a ještě přijde sms že platba neprošla z důvodu limitu nebo blokace
MUST 3KW 80A MPPT 24V/ 3,75kWp stringy 5s3P 200wp + 5s1P 150wp. 2 měnič MUST 3KW 80A MPPT 24V 4kWp stringy 2S4P 400wp bifacial + 2S1P 410wp Baterie 13,4KWh lifepo4 (2X 8S 280Ah EVE), Celek tedy 7770Wp :yes:
eman
Příspěvky: 1418
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od eman »

Menší problém je, že drtivá většina ukradených karet je vybraná v bankomatech nebo použitá standartním způsobem v luxusních obchodech.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
Mex
Příspěvky: 691
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od Mex »

Který bankomat ti vydá prachy bez PINu?
Který obchod ještě používá jenom nějakou žehličku a nemá elektronické ověření karty?

Bez PINu a CVC je karta jenom kus plastu, který se dá vyrobit na technice za cca 2000 USD v libovolném množství a s libovolným popisem.
eman
Příspěvky: 1418
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od eman »

On se ještě někdo zabývá kradením karet v eshopech? Drtivá většina ti vybere účet nebo kartu podstrčenou apkou nebo phishingem. A taky se dávej pozor, ať ti nezavolá bankéř...:D
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
cuki
Příspěvky: 254
Registrován: úte říj 25, 2022 11:40 pm
Lokalita: Berounsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6,4kWp
Kapacita baterie [kWh]: 16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od cuki »

eman píše: ned srp 25, 2024 10:08 pm On se ještě někdo zabývá kradením karet v eshopech? Drtivá většina ti vybere účet nebo kartu podstrčenou apkou nebo phishingem. A taky se dávej pozor, ať ti nezavolá bankéř...:D
Za mě je základ bezpečnosti nepoužívat nikdy telefonické bankovnictví a internetové používat na dvou zařízeních zároveň. Tedy klidně z mobilu, ale ověřování na jiný mobil.

Ukládání informací o kreditní kartě nepovažuji za úplně nebezpečné, ale blbé je že nejde (a nebo to neumím) nastavit nutnost potvrzení z telefonu. To mě sere třeba na Ali kde není možné požadovat ani 3D secure.

Když pominu ty případy, kdy to někdo z někoho vyláká, ale v drtivé většině je to případ internetového bankovnictví v telefonu na který chodí zároveň ověřování...
PetrV2
Příspěvky: 129
Registrován: pát úno 17, 2023 6:08 pm
Lokalita: Praha

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od PetrV2 »

3D sec není pro ochranu tebe ale pro ochranu obchodníka. Pokud použiješ 3DS a pak se budeš vymlouvat, že to ty néé, tak při 3DS ti banka nejsoíš věřit nebude.
Jinak ohedně karet hledej klíčové slovo PCI-DSS (pravidla a požadavky pro zpracování dat o kartách)
Just PoC (proof of concept) "FVE" pro odzkoušení a doplnění si vzdělání
1x panel 180Wp, MPPT EPever 5415, EPever IPower+ 500-12, LifePo4 30Ah 12V, JK BMS, HomeAssistant

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek