Pomoc setavit malou FVE na 12V

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Uživatelský avatar
radimator22
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 16, 2024 4:28 pm
Lokalita: brno

Pomoc setavit malou FVE na 12V

Příspěvek od radimator22 »

Dobrý den,
prosím o pomoc sestavit malou FVE na 12V na chatu. Provoz bude dva víkendy v měsící max.
Jde mi hlavně o svícení a dobíjení telefonů apod malých spotřebičů. Přečetl jsem zde už mnoho vláken a stejně jsem z toho nic moc neposkládal.
Prosím tedy jestli by byl někdo ochoten mi sem napsat nějakou sestavu třeba aspoň pro inspiraci. Cenově tak do 10-15k.Děkuji moc!
betmen
Příspěvky: 317
Registrován: stř led 11, 2023 2:54 pm
Lokalita: nedaleko od Trencina
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 2080 + 2400
Kapacita baterie [kWh]: 9,6
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pomoc setavit malou FVE na 12V

Příspěvek od betmen »

ono zalezi, co sa skryva pod pojmom male spotrebice a kolko telefonov sa ma dobijat.
v konecnom dosledku moze stacit bezna karavanova zostava kde bude 100-150Ah trakcne olovo (v pripade setrenia stara startovacia bateria), to na svietenie 12V LED a dobijanie fonov staci a k tomu panel 100-200Wp.

ak ma byt chata obyvana aj v zime, isiel by som istotne do vacsieho vykonu panelov aby aj za zimneho sera nieco vyrobilo.

k tomu mppt regulator od victronu, alebo epeveru (pripadne aj este lacnejsi PWM, ale to zalezi od napatia panelu).

pokial chata nie je pocas zimnej neprítomnosti temperovana (co asi nebude, kedze tam nie je elektrina), tak by som asi lifepo baterie zavrhol, vzhladom na to, ze by to chcelo riešiť ich ohrev aby sa vobec mohli nabijat (co sa samozrejme da vyriesit).
stacionárny dom :
2080Wp JV, Siton210, 2x 100L Drazice
2400Wp JV, Must PV1800 VHM 5548, Calb 16 x 180Ah
pojazdný dom:
1 x 100Wp + 12V, 100Ah
prenosná elektraren :
homemade skladaci 2x60Wp + 12V, 75Ah olovo
Uživatelský avatar
radimator22
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 16, 2024 4:28 pm
Lokalita: brno

Re: Pomoc setavit malou FVE na 12V

Příspěvek od radimator22 »

Děkuji moc!

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek