Přetoky EASUN 3,6kW

Diskuze na téma zařízení určených pro převod a stabilizaci napětí, zejména DC/AC měniče a DC/DC měniče, zkušenosti, teorie, praxe ...
Valdano
Příspěvky: 353
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Přetoky EASUN 3,6kW

Příspěvek od Valdano »

Vzhledem k těm cca 50W bych možná podezříval, že měnič ISolar SMG II v režimu by-pass bere energii pro své interní napájení z DS přes v něm vestavěný spínací napájecí zdroj, který by mohl být také příčinou vzniku těch přetoků.
pavelkrcal
Příspěvky: 26
Registrován: sob bře 05, 2016 1:49 pm

Re: Přetoky EASUN 3,6kW

Příspěvek od pavelkrcal »

Jedná se o rodinný dům připojený pouze na 1f, protože jsem se všech 3f spotřebičů zbavil a spotřebu za minulý rok jsem měl kolem 200Wh/rok. Tento rok se dostanu asi ještě níž. O žádných spotřebičích s měničem nevím a ty údajné přetoky sleduji v době kdy žádný stroj neběží. S modráskem se nic takového nedělo. Ten přetekl při vypnutí větší zátěže. To je známo. Já jsem přesvědčen, že je to jen v tom EASUNu a jen v případě, že nestačí baterie a musí přepnout na síť, ale musí vyrábět FV. Pokud se přepne večer, tak se všechno chová jak má. Jedna věc mi nejde úplně do hlavy, ale nevím jestli to může souviset. Na vstupu FV je napětí i bez panelů. Jsem jen opravdový amatér, tak jsem voltmetrem naměřil proti PE vodiči kolem 200V AC a bylo to i na hliníkové konstrukci panelů. Při doteku to hodně nepříjemně brnělo. Konstrukci jsem uzemnil a problém zmizel a vše funguje stejně. Proud tam nešel podle mě žádný.
rva
Příspěvky: 3871
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Přetoky EASUN 3,6kW

Příspěvek od rva »

U těchto (vysokonapěťových) měničů fv vstup není izolovaný od ac výstupu a lítá tam střídavé napětí. Pozor na zkrat a pozor na dotek.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
pavelkrcal
Příspěvky: 26
Registrován: sob bře 05, 2016 1:49 pm

Re: Přetoky EASUN 3,6kW

Příspěvek od pavelkrcal »

:D To bude ono. Sám jsem se přesvědčil, že to není příjemné. V návodu píší, že střídač musí být vypnutý před připojením FV. To bude asi důvod :D :D *fall*
Ale s těmi přetoky to zřejmě souviset nebude
pavelkrcal
Příspěvky: 26
Registrován: sob bře 05, 2016 1:49 pm

Re: Přetoky EASUN 3,6kW

Příspěvek od pavelkrcal »

Ještě posílám fotku s hodnotou P a číslem elměru
Přílohy
6894EA5A-250C-45FF-BB00-A25539FB5BC7.jpeg
Valdano
Příspěvky: 353
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Přetoky EASUN 3,6kW

Příspěvek od Valdano »

Jednofázový elektroměr ZE114.D0B1B102-061. P s kódem 2.8.0 je celková suma přetoků za celé období činnosti toho elektroměru. Na displeji je zobrazena hodnota 4 kWh. Sledujte průběžně v čase za jak dlouho v počtu hodin nebo dokonce dnů se ta hodnota 4 kWh změní na 5 kWh. Při přetocích 50W by to mělo trvat 20 hodin, ale pokud se přetoky generují jen když je měnič v režimu by-pass tak může trvat i několik dnů než se nastřádá celková doba 20-ti hodin provozu v režimu by-pass s přetokem.
pavelkrcal
Příspěvky: 26
Registrován: sob bře 05, 2016 1:49 pm

Re: Přetoky EASUN 3,6kW

Příspěvek od pavelkrcal »

Rozumím, ty 4 kWh tam jsou už tak rok a byl bych právě rád, aby to tak zůstalo. cca od března jsme plně soběstační a až do tohoto dlouhého špatného počasí byl hlavní jistič vypnutý, takže nemohl přetéct ani jeden elektron. Nemám změřenou přesnou hodnotu, ale střídač si musí neustále odebírat pár wattů z DS i když jedu čistě na FV a potom využívám DRY kontakty na spínání nabíjení elektromobilu a hodnoty které to ovládají (minimální napětí na baterii) určují zároveň kdy se měnič přepne na síť, což nechci. Potřebuji jen odpojit elektromobil abych netrápil baterie v domě. To jsou důvody, proč mám většinu času vypnutý hlavní jistič. Teď ovšem bude počasí čím dál horší a dny kratší, tak jsem chtěl v první řadě vyřešit ty případné přetoky, protože jsem nevěděl, že je ta tolerance 115W. Vypadá to, že nejspíš tedy sem tam nějaký watt přeteče a střídač odebere pár Wh z DS a hlavní jistič může zůstat zapnutý. Než natočím 1kWh přetoku, jestli tam skutečně nějaké jsou, to bude trvat odhaduji měsíce možná roky, takže by to měl ČEZ skousnout
Valdano
Příspěvky: 353
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Přetoky EASUN 3,6kW

Příspěvek od Valdano »

Doplňující informace k přetokům od ERU.

Aktuálně se používá jen limit 300W, a to jak pro 1F tak i 3F rozvody.
Limit se vztahuje k tzv. průměrnému výkonu za čtvrthodinu dodanému do distribuční soustavy.

Podrobnější popis viz tento odkaz.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek