STK (souhrnná technická kontrola) použitých baterií.

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Martin P
Příspěvky: 620
Registrován: ned úno 25, 2018 5:04 pm
Lokalita: Havlíčkův Brod
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19845
Kapacita baterie [kWh]: 66
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Havlíčkův Brod

STK (souhrnná technická kontrola) použitých baterií.

Příspěvek od Martin P »

Dobrý den.
Jelikož plánuji příští rok začít stavět vlastní FVE a její nedílnou součástí jsou baterie zakládám vlákno věnující se nákupu použitých Li-baterií. Vzhledem ke svým finančním možnostem uvažuji o nákupu použitých Li-baterií (osobně preferuji Lifepo4, ale je sem možno dát i jiné druhy Li-baterií - to pro případ, že si někdo z ostatních lidí zvolí jinou Li technologii).
Zajímá mne čeho si u použité baterie všímat, jak a jaké hodnoty změřit (případně čím)- u měřičů uvítám i odkazy na to kde je koupit a případně i popis postupu měření.

Vlákno zakládám též s ohledem na ostatní začátečníky kteří mohou řešit stejný problém jako já - nové aku je moc drahé, tak se řeší nákup použitého. A časem až se došetří peníze (mohu dávat stranou co ušetřím na ee z DS) a člověk se naučí zákonitosti fungování baterie v provozu FVE je možno koupit ke staré baterii novou - též se lépe naběhne na systém postupné obnovy.
Děkuji za odpovědi.

Plné *batt* přeji a jsem s pozdravem. Martin P.
S-UPS.
20kWp v panelech rozdělených mezi východ, jih a západ. Do osmi stringů.
Baterie
Staré LiFePo4 o kapacitách 12, 24 kWh
Nové LiFePo4 o kapacitách 14, 14 kWh (od listopadu 2022), 14kWh (srpen 2024).
Rezerva Pb vrla 200Ah.
Systémové napětí 48V
Hlavní měnič Victron 5000VA.
Pomocné měniče 2x REVO VM 5000
Regulátory PCM60X
Systém je modulární s možností dalšího rozšíření (kdyby bylo kam) řešený tak, aby při výpadku kteréhokoliv jednoho modulu mohly ostatní fungovat dál bez omezení.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek