Balkónová FVE

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Soban
Příspěvky: 3740
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Balkónová FVE

Příspěvek od Soban »

Mě soukromě fotku nemusíš posílat...

Jsem myslel sem abych si udělal představu jak to mají dělané aby to pasovalo na různé zábradlí.
A i ostatní si pak můžou udělat představu.
3,6kWp ::pv:: | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt*
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 421
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Balkónová FVE

Příspěvek od JirkaE »

Soban píše:Mě soukromě fotku nemusíš posílat...

Jsem myslel sem abych si udělal představu jak to mají dělané aby to pasovalo na různé zábradlí.
A i ostatní si pak můžou udělat představu.
No... Představ si třeba háčky na truhlíky, jak jsi to chtěl udělat... :lol: :lol: :lol: :lol:

Soban píše:
Pokud tomu zábradlí neublížíš, prostě to udělám jak háčky na truhlíky na hoře pověsím a dole zajistím......
Háčky na truhlíky.jpg
Háčky na truhlíky.jpg (21.31 KiB) Zobrazeno 868 x
Ne.. to je samozřejmě vtip.

Mě se to velice líbí - z Lídlu, masivní pevné a univerzální.
Kombinace nerezu a hliníku.

Vyfotím a přidám ;) hned jak to půjde.
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Uživatelský avatar
Yardacz
Příspěvky: 2
Registrován: sob srp 03, 2024 6:24 pm
Lokalita: Pardubice

Re: Balkónová FVE

Příspěvek od Yardacz »

Zdravím, jsem tu nový a v této oblasti nepolíbený. Bydlím v paneláku, balkon 6m dlouhý, orientace na jih, proto mě zaujaly kompletní balkonové sety elektrárny. Jen se tedy vůbec neorientuji v problematice. Když bych pořídil např. https://www.kaufland.cz/product/448923733/

Panely by musely být na balkoně, předsadit by mi je SVJ nejspíš nepovolilo, nebo by byla montáž docela obtížná, kvůli sklu. Zajímá mě, jaké by byly ztráty, když je samotný panel za sklem, a za zábradlím. Šířka panelu je akorát do výšky zábradlí s kolejnicí na posuv zavírání balkonu. Případně bych je mohl naklonit dovnitř pro lepší úhel dopadu. Samotná domácnost má spotřebu opravdu malou, vše s TV a lednicí do 200W, ale hlavně bych ji používal na krmení klimatizace v létě, kde má odběr 150-800W. Případně k topení v zimě, podle toho, kolik by panely dodávaly za slunečného počasí.



A poté ještě druhá stránka věci.
Jak je to nyní s legislativou, s elektroměrem a přetoky. Ve špičce má elektrárna až 800W, což když nepůjde klima naplno, je dost elektřiny nadbytek. Dnes tedy zažádám ČEZ o výměnu elektroměru, nahlásím elektrárnu kvůli přetokům (nebo je dokonce možný výkup?), a mohu fungovat?

Díky moc za odpovědi

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek