Rozšiřitelné baterky Growatt / Growatt Mod vs. klasika GoodWe

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Uživatelský avatar
pivo
Příspěvky: 1
Registrován: pát črc 05, 2024 8:31 am
Lokalita: okolí Benešova

Rozšiřitelné baterky Growatt / Growatt Mod vs. klasika GoodWe

Příspěvek od pivo »

Dobrý den,

situace:
    novostavba RD s sedlovou střechou, falcovaný plech, cíluji 10kWp mikrozdroj
      RD rozvaděč Loxone, řídí sv., stínění, hlavice podlahovky, aj., může řídit TČ země voda Nibe které má Modbus
        elektroauto plánuji, elektrospotřeba je spíše nadprůměr jedné domácnosti

        Poptal jsem několik firem dle doporučení známých. V panelech moc rozdíl není. Ve střídačích a baterkách zásadní.

        Jako výhodu jsem uvedl rozřišitelnost baterek, s tím že dnes jsou drahé a přes to co pokrývá dotace se mi moc jít nechce, ale čekám že třeba za 5 let bude mít FVE moc lidí, obchodníci s elektřinou zhorší mikrozdrojům podmínky a tak kdo nebude mít hodně baterek již nebude moct přebytky rozumně zužitkovat.

        Jedna z firem mi nabídla Growatt Mod 10 plus baterky každou s vlastním BMS.


        Sestava vypadá tedy takto:
        MOD 10KTL3-XH BP + 10 KWH APX + backup + Rozvaděč AC/DC 10 kw a přepínač sítí

        Vybrali byste si raději takovou sestavu, nebo třeba střídač GoodWe GW10K-ET + baterky GS energy Titan nebo Pylontech, které jsou asi osvědčenější nicméně baterky nejdou doplňovat?

        Pozn. Solax jsem vyřadil, protože Loxoňák s ním má nedobré zkušenosti (pomalá komunikace).

        Mockrát děkuji za názory.
        Franta2776
        Příspěvky: 2874
        Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

        Re: Rozšiřitelné baterky Growatt / Growatt Mod vs. klasika GoodWe

        Příspěvek od Franta2776 »

        Tady běží většína uživatelů na levné Číně nebo Victronu.
        18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
        Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
        emedium
        Příspěvky: 203
        Registrován: ned led 15, 2023 5:29 pm
        Lokalita: Frenštát pod Radhoštěm

        Re: Rozšiřitelné baterky Growatt / Growatt Mod vs. klasika GoodWe

        Příspěvek od emedium »

        Aby dával měnič dostatečný výkon z baterek, musí mít baterka i odpovídající napětí, protože hv měniče jedou na docela malé ampéry, většinou kolem 25, některé pak 40. Takže se při hledání odpovídající baterky dívej i na tyto parametry. Ideální (nominální) volty pro baterku 3f měniče jsou kolem 560V pak se zvedají ztráty.

        Příklad 2 baterky Tripple power od Solaxu mají jen 230 V (2x115V) a dostaneš pak z nich u 25A měniče 230Vx25A=5750 W

        Aktuálně jsem našel v pdfku https://soluna.co/wp-content/uploads/20 ... ogue-.pdf model Soluna 20K který ma 500V a moduly se řadí paralelně.

        • Podobná témata
          Odpovědi
          Zobrazení
          Poslední příspěvek