Platby do zahraničí přes alibaba

cuki
Příspěvky: 129
Registrován: úte říj 25, 2022 11:40 pm

Platby do zahraničí přes alibaba

Příspěvek od cuki »

Jakým způsobem nejlépe a nejlevněji řešit platbu do zahraničí?

Budu teď kupovat něco z Alibaby. Má smysl platit "Payment Options:Goods and service fees (PayPal/CC/Visa, etc.) is 5%, Alternatively, bank transfer with a bank fee of approximately $48-$100 per payment"

Nikdy si nepamatuju, že bych platil do zahraničí něco extra 5% už je poměrně dost. Jakou metodu /banku nejlépe použít?
soami
Příspěvky: 574
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: Platby do zahraničí přes alibaba

Příspěvek od soami »

Při platbě kartou přes bránu Alibaba je poplatek 2%. To vyjde nejlevněji.
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 262
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2kWp+2,25kWp
Kapacita baterie [kWh]: 10+10
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Platby do zahraničí přes alibaba

Příspěvek od JirkaE »

soami píše: čtv kvě 16, 2024 7:33 pm Při platbě kartou přes bránu Alibaba je poplatek 2%. To vyjde nejlevněji.
Tohle mohu potvrdit, ale bojím se vracení, reklamace atd...

Přes Paypal to je cca 2,5-3,0% podle částky, mají nějaké minimum...

Ale pro kupujícího velká výhoda a téměř 100% šance získat prachy zpět, pokud je něco špatně...
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x 125Litrů
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky z Lídlu 140Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
Balkónovka 140Wp je také on-line : ZDE
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
soami
Příspěvky: 574
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: Platby do zahraničí přes alibaba

Příspěvek od soami »

Tu garanci drží Alibaba - a do potvrzení kupujícího peníze prodávajícímu nepřevede. Jestli je to lepší/horší než PayPal nemůžu posoudit. Já kupuji pouze u prověřených firem a reklamaci jsem řešil jen 1x - přímo s prodávajícím. Bylo 2 měsíce po obdržení, takže tam druh platby stejně nehraje roli.
Jinak mám pocit, že PayPal je na Alibaba 4%.
Valdano
Příspěvky: 45
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Platby do zahraničí přes alibaba

Příspěvek od Valdano »

Nevím jak je to přímo na Alibabě, ale na Aliexpressu, který pod Alibabu patří, se dá platit PayPalem pouze pokud je země, ze které nakupujete jedna z uvedených v citaci níže a ČR mezi těmito zeměmi není. Citace je přeložena přímo z tohoto článku zveřejněného celkem nedávno v prosinci 2023. Takže z ČR nelze platit přes PayPal na Aliexpressu zatímco z těch v seznamu uvedených zemí ano. Přitom PayPal deklaruje, že jeho služby jsou k dispozici v cca 200 zemích světa mezi nimiž ČR je uvedena. Sám přes PayPal běžně platím různým prodejcům z Číny na eBay. Nechápu tedy proč Aliexpress omezuje platby PayPalem jen na ten malý seznam zemí když většina prodejců z Číny na eBay takové omezení vůbec nemá a normálně akceptuje platby PayPalem i z ČR.

Nevíte někdo zda je nebo není stejné omezení i na Alibabě?
Může kupující platit za produkty na AliExpress pomocí PayPal?

Vztah mezi PayPal a AliExpress byl turbulentní. Partnerství bylo původně zahájeno v dubnu 2010, ale během jednoho roku bylo zrušeno kvůli vysokým poplatkům uvaleným na kupující – 7% poplatek za zpracování pro PayPal plus 5-8% provize, kterou bere AliExpress. Tyto vysoké poplatky byly neudržitelné a trochu zbytečné, protože AliExpress a Paypal nabízely stejnou ochranu kupujících , což znamená, že kupující v podstatě platili za stejnou věc dvakrát.

Dnes mohou kupující na AliExpress opět používat platební službu PayPal — ale pouze v případě, že nakupují ze správné země a pokud to prodejce akceptuje.

Země, ze kterých lze platit PayPalem na AliExpress, jsou následující:

USA
Austrálie
Nový Zéland
Kanada
Spojené království
Irsko
Německo
Izrael
Španělsko (kromě AliExpress Plaza)
Mexiko
Brazílie
Portugalsko
Francie
Itálie
Rakousko
Belgie
Švýcarsko
Švédsko
Norsko
Turecko
Holandsko
mischanek
Příspěvky: 12
Registrován: sob bře 04, 2023 10:24 pm
Lokalita: Beskydy
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Platby do zahraničí přes alibaba

Příspěvek od mischanek »

Tak moje poslední zkušenost z poloviny března tohoto roku:

Objednávka přes Alibabu od tady již známé a prověřené společnosti Docan Technology - komunikace s Jenny Wu.

Ptal jsem se jí, jakou formu platby preferují a sama zmínila, že obvykle jsou poplatky za platbu převodem nejnižší.

Platil jsem tedy převodem v pátek 15.3. a v pondělí 18.3. mi Jenny již potvrdila přijetí platby.. Poplatek byl jen 200 Kč za zahraniční patbu v USD (Fio).

A platil jsem jen to, co bylo předem v cenové nabídce (tedy zboží, doprava a to obchodní připojištění Alibaba).

(20.3. mi pak už posílala info o expedici zboží a štítky DPD se sledovacími čísly zásilek.)
cuki
Příspěvky: 129
Registrován: úte říj 25, 2022 11:40 pm

Re: Platby do zahraničí přes alibaba

Příspěvek od cuki »

mischanek píše: pát kvě 17, 2024 8:15 am Tak moje poslední zkušenost z poloviny března tohoto roku:

Objednávka přes Alibabu od tady již známé a prověřené společnosti Docan Technology - komunikace s Jenny Wu.

Ptal jsem se jí, jakou formu platby preferují a sama zmínila, že obvykle jsou poplatky za platbu převodem nejnižší.

Platil jsem tedy převodem v pátek 15.3. a v pondělí 18.3. mi Jenny již potvrdila přijetí platby.. Poplatek byl jen 200 Kč za zahraniční patbu v USD (Fio).

A platil jsem jen to, co bylo předem v cenové nabídce (tedy zboží, doprava a to obchodní připojištění Alibaba).

(20.3. mi pak už posílala info o expedici zboží a štítky DPD se sledovacími čísly zásilek.)
Přes e-mail a nebo přes alibabu? Se mnou tam komunikuje Amy Zheng, nevím jestli je to rozdíl, v každém případě mi nabízí jiné zboží než mají vystaveno na Alibabě. Tedy respektivě většina věcí inzerovaná jako z EU se stejně musí poslat z Číny.
mischanek
Příspěvky: 12
Registrován: sob bře 04, 2023 10:24 pm
Lokalita: Beskydy
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Platby do zahraničí přes alibaba

Příspěvek od mischanek »

Jestli se dotaz týká na způsob objednávky a komunikace, tak přes Alibabu - přes to jejich webové rozhraní - "messenger".

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek