Mikyho elektrárna plánování

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Uživatelský avatar
Miky77
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 23, 2024 3:32 pm
Lokalita: Třinec
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Mikyho elektrárna plánování

Příspěvek od Miky77 »

Ahoj, cca měsíc a půl sedím v materiálech,různých návodech a článcích a rýsuje se zhotovení malé FVE. Plán je dohřívání TUV v bojleru 300l a co se nespotřebuje tam, tak chci využít v akumulačních kamnech v bytě. Zatím se rýsuje představa se 6ks panelů 550Wp (Voc 298V, Vmp 252V), ty mi rozměrově pasnou na konstrukci, kterou už mám nachystanou, ale ještě je nemám koupené. Potřeboval bych poradit, jaký vhodný střídač použít. Díval jsem se na různé možnosti jako Siton a Bel, ale nejsem si úplně jist, zdali je vhodné je trápit když z panelů poteče až 13,1A (Imax), nemluvě že zkratový je okolo 14A a např Siton tuším zvládne nějakých 10-12A podle dané verze. Chtělo by to něco s rezervou, aby střídač neshořel. Rozmístění panelů je na hospodářské budově 20m od domu, z nich kabely rozvodnice s pojistkami, DC přepěťovkami, pak ven kabely + a - vedený v mědi 10mm2, zakopané v v chráničce v zemi až k domu, kde opět přes další přepěťovku to půjde do střídače. Bojler bude zhruba 2 metry od něj. Sekundární zátěž na AC pro kamna by byla vytažena do bytu, v kovové chráničce, která bude uzemněná a pak ke kamnům. Panely budou uzemněny na uzemnění, které bude u hospodářské budovy stejně jako první přepěťovka. Druhá přepěťovka na druhém uzemnění u domu, stejně jako střídač, stínění i bojler a kamna jako spotřebič v patře. Jelikož mi je jasné, že střídače se simulovanou sinusiodou budou produkovat hrozné množstv harmonických frkevencí, tak mě napadla ta kovová chránička uzemněná. Otázkou je, zdali to bude stačit, ať na mě nevyběhne nějaký radioamatér. Pokud byste měli nějaké tipy na vhodný střídač, případně nějaké rady ohledně sestavy, popř stínění napájecího kabelu kamen, rád to uvítám. Jinak kamna nejsou hlavní zdroj vytápění, jen doplňkový pro slunečné dny, kdy je venku už chladněji. Myslím, že spotřebovat vyrobenou energii je lepší, než ji nevyužívat vůbec. Předem děkuji za reakce. Miky

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek